Tarım Bağ-Kur’lulara yeni bir sayfa açıldı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan ekonomi paketinde, borcu olan tarım Bağ-Kur’luların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili yeni bir sayfa açıldığını belirtti. Jülide Sarıeroğlu, TKDK Ankara Yatırımları imza ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada tarım Bağ-Kur borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de 50 bin tarım işçisi, 713 bin tarım Bağ-Kur’lu, 75 bin tarım işçisi emeklisi, 687 bin tarım Bağ-Kur’lu emeklinin bulunduğunu belirten Sarıeroğlu, şunları söyledi:

ÇİFTÇİMİZ VE TARIM İŞÇİMİZ İÇİN ÖNEMLİ FIRSAT

“Sayın Başbakanımız tarafından hafta başında bir paketimiz açıklandı. Bu paketimizin çiftçilerimiz ve tarım işçilerimiz açısından da çok önemli ve yeni girişimcilerimiz açısından da yeni fırsatları ortaya koyduğunu ifade etmek istiyorum. Borcu olan tarım Bağ-Kur’lularının yeniden yapılandırma fırsatlarından faydalanması ve yeni bir sayfa açmasının imkanı ortaya konmuş olacak. Tarım işçilerimizle ilgili geçmiş dönemde uygulama koyduğumuz Ek-5 ile ilgili önümüzdeki dönemlerde bazı düzeltmelerimiz hayata geçecek. Daha avantajlı ve daha tercih edilebilir bir hale getirilmesiyle ilgili olarak çabalarımızı sürdüreceğiz. İlk defa girişimcilik faaliyetlerine başlayan genç kardeşlerimizin de bir yıl boyunca Bağ-Kur primlerinin SGK tarafından karşılanacak olması tarımsal faaliyetlerdeki girişimcilik faaliyetlerine pozitif etki edecektir diye inanıyoruz.”

TARIMDANHABER

bir yorum bırakın